Skip to main content

Jak vyprat a vysušit

Speed Queen

Prádelny jsou otevřené každý den včetně víkendů a svátků od 8:00 do 21:00
U nás máte za hodinu hotovo a levněji než v čistírně.

Jak správně vyprat v samoobslužné prádelně Speed Queen

 • V každé naší prádelně naleznete na informačních panelech návod k obsluze praček v českém jazyce a v angličtině. Postupujte tedy vždy podle tohoto návodu.
 • Podle množství prádla si vyberte pro Vás nejvhodnější pračku (10 kg nebo 18 kg). Naplňte pračku prádlem přibližně  do 3/4 jejího obsahu tak, aby v ní prádlo nebylo příliš namačkáno a bylo tak zajištěno jeho kvalitní vyprání. Aby byl prací efekt co nejlepší, je dobré prádlo roztřídit dle barevnosti a důkladně zkontrolovat veškerý obsah kapes.

 • Vložte špinavé prádlo do pračky a zavřete dvířka. Poté si zvolte  vhodný prací program a teplotu. Naše velkoobjemové pračky jsou vybaveny automatickým dávkováním pracího prášku a aviváže, které jsou již započítány v ceně praní. U praček na 10 kg máte možnost praní bez pracího prostředku a aviváže. (vhodné hlavně pro alergiky a speciální tkaniny) Vždy se řiďte symboly uvedenými na štítcích Vašeho prádla, shodují se s pracími cykly na našich pračkách. Zákaz praní zvířecích pelíšků a jiných zvířecích věcí!!!

 • Nyní vložte žetony nebo mince v hodnotě 5 Kč, 10 Kč, 20 Kč nebo 50 kč.
  V samoobslužné prádelně Speed Queen je k dispozici měnička bankovek, která vám hotovost smění na žetony. Upozorňujeme však na skutečnost, že měnička bankovku nerozmění na mince, ale celou ji smění na žetony. Ty pak můžete libovolně kombinovat s mincemi.

 • Zmáčknutím tlačítka START aktivujete prací cyklus, který trvá u pračky s kapacitou 10 kg přibližně 30 minut, u pračky na objem prádla 18 kg je doba praní asi 40 minut.
  Po celou dobu praní jsou dvířka z bezpečnostních důvodů zablokována, nelze je tedy otevírat.

 • Na ukončení pracího cyklu budete upozorněni zvukovým signálem. Poté se na displeji pračky objeví nápis DOOR a dvířka zařízení se automaticky odblokují.

Jak rychle a správně vysušit prádlo v sušičkách Speed Queen

Pokud máte prádlo vyprané, je určitě vhodné ho před Vaším odchodem i vysušit. K tomuto účelu slouží naše profesionální kvalitní sušičky.

Aby byl výsledek co nejlepší a Vaše prádlo jako nové, zvolte vždy sušičku s větším objemem, než jaký je objem  prádla, které do sušičky vkládáte. Prádlo tak má dostatek prostoru při sušení a často již  není potřeba ani následného žehlení. Navíc se zbavíte i nevzhledných žmolků, které na oblečení často vznikají. Naše profesionální sušičky je totiž dokáží v průběhu sušení odtranit. Zákaz sušení zvířecích pelíšků a jiných zvířecích věcí!!!

Jak tedy správně postupovat?

 • Nejdříve si zvolte vhodnou velikost sušičky. Pokud jste prali prádlo v pračce na 10 kg prádla, vhodná sušička pro Vás bude ta s objemem 14 kg.  Pro prádlo z 18 kg pračky pak zvolte sušičku na 21 kg prádla.

 • Mokré prádlo vložte do sušičky a zvolte vhodný program pro sušení. Vybírat můžete mezi nízkou, střední a vysokou teplotou sušení a sušením vhodným pro jemné prádlo.

 • Optimální doba sušení se pohybuje v rozmezí 20-30 minut, vždy ale závisí na množství sušeného prádla a na druhu použité textilie.
 • Vhoďte mince v hodnotě 5, 10, 20, 50 Kč nebo žetony, které si můžete rozměnit v naší měničce bankovek. Důležité je však vědet, že měnička bankovek smění veškerou vloženou hotovost na žetony.
 • Pro aktivaci programu sušení zmáčkněte tlačítko START.

 • Poté vyjměte prádlo ze sušičky. Bude krásně nadýchané a suché. Pokud se však stane, že některé kousky prádla budou stále vlhké, jednoduše nastavte sušičku na další program sušení.

 • Nakonec můžete využít naše skládací stoly, kde Vaše právě vyprané a vysušené prádlo srovnáte tak, jak jste zvyklí. Většina oblečení nebude potřebovat žehlit, proto ušetříte další čas a energii na mnohem podstatnější věci, které Vás budou opravdu bavit.

“Čisté, nadýchané a voňavé prádlo.”

Objevte praní prádla v profesionálních samoobslužných prádelnách